У деяких випадках термічна обробка їжі лише погіршує її корисні якості, завдаючи удару по здоров’ю людини. За словами японських дієтологів, приготовані на грилі страви є найнебезпечнішими.

Японський лікар Дзендзі Макіта пояснив у своєму трактаті “Маленькі, але корисні звички від доктора”, що особливої шкоди для організму несуть ті продукти, які містять в собі підвищену кількість кінцевих продуктів глікування (КПГ).

Тому приготоване на грилі червоне м’ясо можна сміливо назвати фабрикою подібних речовин, що прискорюють процеси старіння. Як наслідок, людина стає більш вразливою перед впливом канцерогенів, маючи підвищений ризик розвитку онкологічних захворювань.

Збалансувати рівень КПГ в тілі допомагає антиоксидант карнозин, що міститься в свіжих продуктах, багатих білком. Доктор Макіта рекомендує включати в свій щоденний раціон жирні сорти риби, на зразок тунця, скумбрії, ставриди, сайри і лосося.

Читайте також:  Чи можуть оливки нашкодити здоров'ю

При цьому вищеназване речовина запобігає атрофію м’язових тканин і сприяє їх відновленню після сильних навантажень, сприяє профілактиці катаракти, а також нормалізує циркуляцію крові в мозку і знижує артеріальний тиск.

Джерело: toyokeizai