Інсульт виникає, коли мозок не отримує достатньо крові, що позбавляє його кисню і поживних речовин. В результаті клітини мозку відмирають. При цьому дослідження показують, що шанс зіткнутися з інсультом на 80% вище в один і той же час доби.

Так робота Американської кардіологічної асоціації, опублікована в журналі Stroke, показала, що ймовірність інсульту в період між 6 і 12 годинами на 80% вище, ніж в інший час.

“Число інсультів, що реєструються в період з 6 ранку до 12 години дня на 49% вище, що збільшує ризик на 79% в порівнянні з іншими 18 годинами в добі”, – розповідають вчені.

Вони пояснюють, що це підтверджує теорію коливань циркадного циклу. Цей термін позначає різницю в ризиках, яка змінюється в залежності від циркадних ритмів.

Дослідження команди стало метааналізом понад 30 попередніх робіт, в яких використовувалися дані 11 тис. пацієнтів, які перенесли інсульт.

Команда виявила, що кількість судинних подій, що виникають між опівночі та 6 ранку, є найнижчою. Якщо порівнювати з іншими 18 годинами дня, зниження становить 35%.