Лікарі назвали втрату зору та слабкість несподіваними, але вірними ознаками інсульту. Про це повідомляє видання Eat This, Not That!

Фахівець із відділення невідкладної допомоги Крістін Перрі у розмові з порталом пояснила, що, крім відомих симптомів ішемічного та геморагічного інсультів, можуть бути й інші, з появою яких слід негайно викликати бригаду швидкої допомоги.

За словами медика, багато хто знає про типові ознаки інсульту: перекошену особу, труднощі з промовою та ходьбою. Однак про критичний стан здоров’я, стверджує лікар, можуть сигналізувати також оніміння та слабкість по всьому тілу.

“Симптоми інсульту з’являються раптово, – додала доцент кафедри клінічної неврології Пенсільванського медичного університету Келлі Гумберт. – Люди в якийсь момент почуваються добре, а потім у них раптово з’являються такі симптоми, як слабкість, оніміння, проблеми з мовленням або втрата зору” .

За словами доктора медичних наук Роберта Серготта, саме раптова втрата зору здатна вказувати на те, що у людини ось-ось станеться інсульт. Він додав, що, якщо тимчасова нечіткість або погіршення зору викликані інсультом, що наближається, у пацієнта є лише кілька годин, щоб отримати невідкладну допомогу.

Лікарі настійно рекомендують за перших ознак інсульту негайно звертатися за професійною допомогою. “Часто люди роблять помилку: при зникненні симптомів залишаються вдома і заспокоюють себе тим, що у них стався мікроінсульт, – сказала Перрі. – Але у відділенні невідкладної допомоги вам врятують життя”.