Очі – дзеркало душі, а також показник здоров’я. Може виникнути ряд симптомів та змін, що вказують на те, що щось може бути не зовсім правильним.

Аутоімунні стани

Є багато видів аутоімунних захворювань, які можуть вплинути на ваш зір, передає Express.

“У багатьох випадках проблеми з очима є одними з перших симптомів аутоімунних захворювань”, – сказали в Broberg Eye Care. «Спочатку пацієнти можуть відчувати почервоніння очей, свербіж в очах або часту сухість очей. Якщо стан не діагностований або не лікується, пацієнти можуть відчувати біль в очах, чутливість до світла, зміни якості зору та навіть втрату зору».

Оптичний нейромієліт – це аутоімунне захворювання, що вражає нерви очей та центральної нервової системи, включаючи головний та спинний мозок. Аутоімунні розлади виникають, коли імунна система дає збій та атакує власні тканини та органи організму.
Розацеа

Розацеа – це стан шкіри, що призводить до почервоніння обличчя. Коли розацеа локалізується навколо очей, це може призвести до сухості очей, свербіння в очах, відчуття печіння навколо очей та почервоніння очей. Стан також може призвести до набряку повік і підвищеної чутливості до світла.

Захворювання печінки

Жовтяниця (жовті білки очей) часто означає, що у вас є проблеми з печінкою і викликаний високим рівнем білірубіну, який ваша печінка виробляє більше, коли вона запалена або пошкоджена.

Діабет

Діабет може призвести до набряку макули, який називається діабетичним макулярним набряком. Згодом це захворювання може зруйнувати гостроту зору в цій частині ока, що призведе до часткової втрати зору або сліпоти. Макулярний набряк зазвичай розвивається у людей, які вже мають інші ознаки діабетичної ретинопатії.