ГоловнаНовини Здоров'яЄ у всіх хворих: лікарі Італії виявили головний провісник інфаркту

Є у всіх хворих: лікарі Італії виявили головний провісник інфаркту

У людей, яким найближчим часом загрожує інфаркт міокарда, є особливий генетичний маркер у крові.

Інфаркт

До такого висновку прийшли вчені з італійського університету та поліклініки Tor Vergata. Їх пілотне дослідження дозволило виявити людей із високим ризиком серцевого нападу на ранній стадії і вжити термінових заходів для їх порятунку, передає repubblica.it.

Медики розповіли, що головною їхньою метою було зрозуміти, чому майже всі гострі коронарні синдроми мають основне захворювання коронарної артерії, і його причиною є поєднання способу життя і спадковості.

У науковому експерименті взяли участь дві групи пацієнтів – зі стабільною ішемічною хворобою серця (без інфаркту) і нестабільною хворобою коронарної артерії (або інфарктом).

Читайте також:  8 найбільш корисних для здоров'я літніх продуктів

Лікарі виявили, що молекулярні варіанти, які функціонують як біомаркери, дозволяють визначити, хто може зіткнутися з гострим захворюванням у короткі терміни.

“Це не перший біомаркер інфаркту, ідентифікований досі, але це найважливіший. Насправді, він дозволяє виявити в групі осіб, що піддаються ризику, тих, хто піддається високому ризику, і хто потребує терапевтичних втручань і негайних оцінок. Тому він відкриває двері для персоналізованої або точної медицини”, – поділився директор лабораторії і ректор університету Джузеппе Новеллі.

“Наявність цієї інформації може бути корисною як прогностичний тест гострого інфаркту у пацієнтів, які потрапляють у відділення невідкладної допомоги”, – додав він.

Читайте також:  Вчені з'ясували, як і чому вправи поліпшують роботу мозку

Джерело: Обозреватель

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News