ГоловнаНовини Здоров'яУ США втратили пробірку з небезпечним вірусом

У США втратили пробірку з небезпечним вірусом

У США втратили пробірку з небезпечним вірусомЗ науково-дослідної лабораторії Галвестона (штат Техас, США) пропав контейнер з небезпечним вірусом Guanarito. Цей вірус маловивчений і потенційно може бути використаний як біологічна зброя, повідомляють американські ЗМІ.

 Зараження людей вірусом відбувається при вдиханні пилу, що містить частинки екскрементів заражених гризунів. Відомо, що кожен третій інфікована людина помирає від геморагічної лихоманки. Зникнення однієї з пробірок з вірусом з лабораторії Galveston National Laboratory виявили минулого тижня під час інвентаризації, але слідів несанкціонованого доступу до камери не виявлено.

 Про зникнення негайно повідомили місцевому центру з контролю і профілактики захворювань і ФБР. Директор по науці лабораторії Скотт Уівер переконаний, що контейнер з вірусом не викрали, тому загрози здоров’ю людей немає. Тим не менш, вчені вважали за необхідне довести до відома громадськість. За версією Вівера, заморожена ємність прилипла до рукавичці співробітника лабораторії, а потім непомітно впала на підлогу, закотилася під обладнання. Після прибирання приміщення її спалили разом з іншим сміттям.