Медики розповіли, що рисом, який був приготований вчора, можна важко отруїтися.

Всі ми їмо рис. Він поживний і корисний, а в деяких стравах без нього просто не обійтися. Проте американські експерти в області здорового харчування гарненько вивчили цей продукт. Вони з’ясували, що вживання в їжу залишків рису може бути небезпечно для здоров’я. Від такої їжі може виникнути важке отруєння.

У чому причина? Через що корисний продукт раптом за ніч перетворився на шкідливий.

Це відбувається тому, що в сирому рисі, найчастіше, присутню суперечки бактерії Bacillus cereus. Вони стають провокаторами харчового отруєння.

Читайте також:  3 популярні продукти, які можуть призвести до втрати зору

Медики з’ясували, що ці бактерії можуть не загинути навіть після того, як рис зварили. Тоді шкідливі елементи починають розмножуватися в готовій крупі. Потрапляючи в шлунок, вони починають атакувати наш організм в посиленому темпі.

– У людини вони можуть викликати блювоту, пронос, а також багато інших травні проблем. Навіть якщо рис розігріти знову, бактерії вже нікуди не подінуться, – пояснив терапевт Віктор Зайцев.

Якщо рис зберігати в правильних умовах, то він принесе лише користь вашому організму. У готовому вигляді його найкраще тримати в кімнатній температурі не більше двох годин. Краще готувати рис в таких кількостях, щоб можна було з’їсти за день, не відправляючи залишки в холодильник.

Читайте також:  Симптоми деменції можна помітити за 10 років до хвороби

Джерело: 7mednews