Стан шкіри і вікові зміни зовнішності залежать від шкідливих звичок, зовнішніх факторів, догляду, чималу роль відіграє і харчування – у шкіри теж є свої потреби в поживних речовинах.

Відомий вчений з Единбурзького університету розповів, як потрібно харчуватися, щоб зберегти молодість шкіри. Доктор Рупі Ожла, якого називають «провідним голосом Британії» в питаннях харчування, рекомендує відмовитися від продуктів з високим вмістом заліза. Зокрема йдеться про червоне м’ясо – яловичину, баранину.

Такі продукти підсилюють вікові зміни шкіри. Уповільнити процеси старіння, на думку вченого, здатні продукти з високим вмістом антиоксидантів, колагенів і мінералів, а також продукти, що володіють протизапальною дією. Перш за все, це овочі і фрукти, щоденне вживання яких здатне уповільнити старіння шкіри.

Читайте також:  Медики розповіли про дев'ять небезпечних наслідків вживання алкоголю для здоров'я людини

Крім того, низькобілкова дієта здатна знизити вироблення гормону росту, який прискорює вікові зміни. Як зазначає вчений, все зводиться до простих принципів здорового харчування: в основному рослинна їжа, обов’язково якісні жири (горіхи і насіння), вживання їжі з високим вмістом волокон і цільної необробленої їжі.

Не варто забувати і про достатню кількість води – нестача вологи негативно позначається на стані шкіри. Також важливо, щоб в раціоні було достатньо білка, потрібного для виробництва колагену і відновлення шкіри.

Все це допомагає запобігти зайвим запальним процесам, скоротити пошкодження клітин і уповільнити процеси старіння.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News