Стан шкіри і вікові зміни зовнішності залежать від шкідливих звичок, зовнішніх факторів, догляду, чималу роль відіграє і харчування – у шкіри теж є свої потреби в поживних речовинах.

Відомий вчений з Единбурзького університету розповів, як потрібно харчуватися, щоб зберегти молодість шкіри. Доктор Рупі Ожла, якого називають «провідним голосом Британії» в питаннях харчування, рекомендує відмовитися від продуктів з високим вмістом заліза. Зокрема йдеться про червоне м’ясо – яловичину, баранину.

Такі продукти підсилюють вікові зміни шкіри. Уповільнити процеси старіння, на думку вченого, здатні продукти з високим вмістом антиоксидантів, колагенів і мінералів, а також продукти, що володіють протизапальною дією. Перш за все, це овочі і фрукти, щоденне вживання яких здатне уповільнити старіння шкіри.

Читайте також:  Названо дешевий продукт, який допоможе знизити рівень цукру в крові

Крім того, низькобілкова дієта здатна знизити вироблення гормону росту, який прискорює вікові зміни. Як зазначає вчений, все зводиться до простих принципів здорового харчування: в основному рослинна їжа, обов’язково якісні жири (горіхи і насіння), вживання їжі з високим вмістом волокон і цільної необробленої їжі.

Не варто забувати і про достатню кількість води – нестача вологи негативно позначається на стані шкіри. Також важливо, щоб в раціоні було достатньо білка, потрібного для виробництва колагену і відновлення шкіри.

Все це допомагає запобігти зайвим запальним процесам, скоротити пошкодження клітин і уповільнити процеси старіння.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News