На думку фахівців, дієта на основі гречаної крупи допоможе отримати досить позитивні результати.

Вчені з Сибірського федерального університету прийшли до висновку, що дієта на основі гречки здатна істотно поліпшити стан організму. Дослідження було опубліковано в Journal of Cereal Science.

Фахівці з’ясували, що за допомогою «гречаної дієти» можна підвищити рівень «білка довголіття» SIRT1, який бере участь у безлічі внутрішньоклітинних процесів, в тому числі регулюючи механізми старіння. Високий рівень цього білка уповільнює старіння і підвищує стресостійкість клітин.

Виробництво SIRT1 активно йде під час голодування, але в такому випадку виникають інші ризики, в тому числі, для органів шлунково – кишкового тракту, та й усього організму в цілому-недолік калорій і поживних речовин для нього шкідливий.

Читайте також:  Одна з перших ознак деменції з'являється під час приготування їжі

Але є й інший спосіб, в якому немає ризиків і мінусів – гречка. Гречка багата рослинним білком і амінокислотами, які використовує організм для синтезу білків. Крім того, у неї багатий вітамінно-мінеральний склад, який благотворно впливає на весь організм в цілому. Гречка допоможе вивести холестерин, контролювати цукор, поліпшити метаболізм.

Під час експериментів з щурами було встановлено, що раціон, багатий перемеленими ядрами гречки, підвищує рівень SIRT1 в організмі тварин в 30 разів. Ці тварини були активніші і рідше хворіли, ніж щури з контрольної групи, яким греку не давали. При цьому немає ризику “перевиробництва” білка – амінокислоти просто підуть на інші потреби.

Читайте також:  Багато традиційних страв для сніданку не підходять сердечникам