Вони смачні і корисні, а ще допомагають схуднути і покращують зір.

1. Яйця неймовірно поживні

Цей продукт містить величезну кількість поживних речовин: вітамінів, мінералів, високоякісного білка і корисних жирів. Так, в одному яйці можна знайти вітаміни А, В2, B5, B12 і селен. Кальцію, заліза, калію, цинку, марганцю, вітаміну Е, фолату і багатьох інших потрібних речовин в них теж досить. Одне велике куряче яйце-це 77 калорій, 6 г якісного білка, 5 г жиру і невелика кількість вуглеводів.

2. Яйця покращують холестериновий профіль

Вони вважаються високохолестериновою їжею: в одному яйці міститься 212 мг цієї речовини, що досить багато. Однак, як не дивно, поїдання продукту не призводить до підвищення рівня холестерину в крові.

Справа в тому, що це органічна сполука шкідливо, якщо накопичується і окислюється в артеріях. Однак в яйцях багато антиоксидантів, завдяки чому холестерин досить легко розщеплюється печінкою. А ще, за даними останніх досліджень, яйця підвищують рівень так званого хорошого холестерину, сприяють переробці “поганого” і, всупереч розхожим переконанням, нітрохи не шкодять серцю.

Читайте також:  Хурма: смак і користь у різноманітних стравах

3. Яйця постачають організм холіном

Холін-життєво необхідна поживна речовина, що бере участь у багатьох процесах в організмі. Воно потрібне для синтезу ацетилхоліну, який пов’язаний з функціями пам’яті і навчання і відіграє важливу роль у багатьох інших важливих процесах. Холін також є одним з компонентів для побудови клітинних мембран, а його нестача призводить до захворювань печінки і серця, а також неврологічних розладів.

Крім того, це поживна речовина особливо важливо для вагітних жінок. Дослідження показують, що низьке споживання холіну збільшує ризик виникнення дефектів нервової трубки плода і може в подальшому привести до зниження когнітивних функцій у дитини.

4. Яйця містять високоякісні білки

Існує близько 21 амінокислоти, які наш організм використовує для синтезу білків. Дев’ять з них не можуть бути вироблені ним і повинні бути отримані з раціону — вони відомі як незамінні амінокислоти. Яйця ж володіють ідеальним амінокислотним профілем і містять високоякісні білки. Фактично вони є одними з кращих джерел білка в раціоні людини.

Читайте також:  Топ идеи для декорирования куличей в 2024 году

5. Яйця корисні для зору

Лютеїн і зеаксантин-антиоксиданти, які мають властивість накопичуватися в сітківці і захищають очі від шкідливого сонячного світла. Вони також значно знижують ризик катаракти і дегенерації жовтої плями. В одному дослідженні виявилося, що споживання 1,3 яєчного жовтка в день протягом 4,5 тижня підвищує рівень зеаксантину в крові на 114-142%, а лютеїну — на 28-50%.

6. Яйця допомагають скинути вагу

Яйця містять багато білка і жиру, але мало вуглеводів — це дуже ситна їжа. Тому вживання продукту може привести до скидання ваги. Так, в одному дослідженні 30 жінок з надмірною вагою розділили на дві групи, першою з яких давали на сніданок яйця, а другою — рогалики. Обидва меню містили однакову кількість калорій. З’ясувалося, що піддослідні з першої групи швидше насичувалися, хоча і вживали менше калорій.

Читайте також:  Синий чай Анчан: рецепты Юго-Восточной Азии

В іншому дослідженні, яке тривало протягом 8 тижнів, випробовувані, які вживали яйця, значно скинули вагу. У порівнянні з тими, кого годували борошняними виробами, вони втратили на 65% більше ваги тіла і скинули на 16% більше жиру.

Наукові джерела:

Egg, whole, cooked, hard‑boiled, source
Balancing cholesterol synthesis and absorption in the gastrointestinal tract, source
Choline: An Essential Nutrient for Public Health, source
Protein — Which is Best?, source
Dietary cholesterol, eggs and coronary heart disease risk in perspective, source
Short‑term effect of eggs on satiety in overweight and obese subjects, source
Egg breakfast enhances weight loss, source