Наш емоційний стан залежить, в тому числі, від меню. Тому в періоди підвищеного стресу буде не зайвим допомогти організму впоратися з ним.

Шоколад, банани і сир відносяться до продуктів, які впливають на настрій. Про це розповів Рінат Богданов, професор кафедри неврології інституту імені М.Ф. Володимирського в Москві. За словами експерта, ці продукти є джерелом серотоніну, що відповідає за позитивні емоції.

До цього списку він також додав м’ясо кролика та індички. Саме в них міститься триптофан – амінокислота без якої неможливий синтез серотоніну. В організмі людини це амінокислота не синтезується, її потрібно отримувати з продуктів харчування. Тому, за словами експерта, для нормальної роботи нервової системи необхідно вживати ці продукти регулярно.

Також він підкреслив, що також важливі продукти з високим вмістом омега-3 і вітаміну B. До цих груп відносяться рослинні олії, горіхи, морська риба, печінка і гречана крупа.

Богданов порадив виключити або хоча б мінімізувати продукти викликають тривожність. Перш за все, мова йде про каву і міцному чорному чаї. Найкраще замінити ці напої трав’яними чаями з вмістом м’яти і меліси. Як протитривожний засіб рослинного походження експерт порадив вживати звіробій.

Зрозуміло, необхідно в цілому стежити за харчуванням – велика кількість жирної їжі, продуктів ультраобробки і фастфуду негативно позначається на всіх процесах організму, в тому числі, підсилює стрес.