Біль не можна терпіти і не варто «глушити»!

Біль може бути набридливим або нестерпним, але в будь—якому випадку він – це сигналізація, що повідомляє про неполадки у вашому організмі. І найгірше, що ви можете зробити — «відключити» його за допомогою знеболюючих таблеток. Зрозуміло, одна справа, коли ви п’єте анальгін, щоб дотерпіти до прийому у стоматолога — і зовсім інше, якщо їсте цей самий анальгін жменями, а до стоматолога навіть не записуєтеся. Але є ситуації, коли рішення важливо приймати швидко, а біль — той самий «останній дзвінок», який дуже важливо не пропустити.

Різкий головний біль

Дуже сильний головний біль, який починається раптово та поширюється і наростає майже миттєво — привід звернутися до лікаря негайно, де б ви не були і чим би не займалися. Найчастіше різкий і майже нестерпний головний біль — ознака інсульту або навіть великого крововиливу в мозку. Негайно зверніться до лікаря!

Зубний біль після холодного

Підвищена чутливість зубів, больовий синдром після зіткнення з гарячою або холодною їжею — ознака пульпіту, що наближається. Якщо терміново не вжити заходів, можна втратити зуб. Крім того, інфекція з ураженого зуба може поширюватися по всьому організму і уразити життєво важливі органи — наприклад, серце. Не відкладайте візит до стоматолога!

Біль в зап’ясті або передпліччя

Постійний ниючий біль в області зап’ястя, який то посилюється, то вщухає, може свідчити про синдром зап’ястного каналу, який розвивається. Ця “комп’ютерна” хвороба тільки здається нешкідливою: якщо вчасно не вжити заходів, можна навіть позбутися руки. Зверніться до невропатолога, якщо помітите подібні симптоми і ні в якому разі не «глушіть» біль таблетками!

Сильний біль у грудях

Це найвідоміший (хоча і не найпоширеніший) симптом серцевого нападу, який наближається. Якщо ви або хтось із ваших близьких відчув біль, що поширюється в грудях, не відкладаючи, викликайте “швидку”!

Болі в попереку

Болі в попереку, локалізовані справа або зліва або “розсіяні”, можуть бути ознакою інфекції нирок. Важливо якомога швидше звернутися до лікаря, так як інфекція може викликати зараження крові або ниркову недостатність.

Болі в області сідниць

Сильні болі у верхній частині стегна, що переходять в область сідниць – це симптом ішіасу, ураження сідничного нерва. При цьому захворюванні важливо якомога швидше вжити заходів і загальмувати розвиток хвороби, в іншому випадку вона може привести до розвитку м’язової слабкості і навіть паралічу.

Болі в правій частині живота

Різкий біль в правій нижній частині живота, особливо супроводжується високою температурою, нудотою і блювотою, може бути ознакою апендициту. Втім, навіть якщо немає ніяких “додаткових” симптомів, все одно важливо звернутися до лікаря: іноді апендицит розвивається стрімко.

Болі в нижній частині живота

На жаль, багато жінок відчувають сильні болі в нижній частині живота під час менструації, але якщо вони по‑справжньому сильні, важливо звернутися до лікаря. Такі болі можуть бути симптомів ендометріозу – захворювання, яке може істотно збільшити ризик безпліддя.

Ниючий біль або судоми в ногах

Часті судоми в ногах або відчуття ниючий біль також не варто ігнорувати: це може бути ознакою тромбозу глибоких вен. Важливо зробити УЗД, щоб виключити цей діагноз — в іншому випадку, тромбоз може привести до закупорки серцевої або легеневої артерії.

Оніміння ніг

Час від часу ми всі стикаємося з відчуттям оніміння або поколювання в ногах, але якщо воно з’являється часто, варто перевірити рівень цукру в крові: часта втрата чутливості ніг може бути симптомом діабету другого типу, який розвивається. Якомога швидше зверніться до ендокринолога і перевірте рівень глюкози!