Лише деякі люди є справжніми “совами” або “жайворонками”. Більшість мають хронотип “голуби” і можуть перебудовувати час пробудження і ранкових підйомів в залежності від умов. Як це зробити, розповіла фахівець з медицини праці Тетяна Веселова.

Щоб перебудувати режим, необхідно протягом не менше трьох тижнів щодня дотримуватися деяких рекомендацій. Протягом цього періоду часу можна виробити нову звичку, каже експертка.

  1. Після пробудження необхідно включити світло і негайно встати, не дозволяючи собі ніжитися в ліжку.
  2. Незабаром потрібно проявити якусь активність – наприклад, зробити зарядку, провести невелике прибирання або просто помити посуд.
  3. Підготовка до сну має не менш важливе значення. До відходу до сну необхідно провітрити кімнату. Можна прийняти теплий душ або ванну з морською сіллю і аромамаслами із заспокійливою дією.
  4. Перед сном потрібно заздалегідь підготуватися до ранку – приготувати одяг, зібрати сумку, покласти обід в контейнер.
  5. Засипати рекомендується в повній темряві – без нічників і зі світлонепроникними шторами.
  6. Як мінімум за годину до сну потрібно вимкнути телевізор, перестати користуватися смартфоном і іншими гаджетами
Читайте також:  Дієтичний лайфхак значно зменшує закупорку артерій у 82%

Веселова також радить перерозподіляти справи з урахуванням нового режиму. Фізичну активність краще зрушити на першу половину дня.

Важливо дотримуватися режиму навіть у вихідні. Якщо всі ці рекомендації не допомагають і вставати рано з легкістю не виходить, то, за словами експерта, залишається тільки знайти роботу, відповідну індивідуальним ритмам.