Щодня можна побачити у ЗМІ історії про те, як на здоров’я людей позначається щоденний стрес. Але нещодавно з’ясувалося, що з віком кількість стресу зменшується і сам організм реагує на нього краще.

У статті, опублікованій у науковому виданні Developmental Psychology, вчені під керівництвом Девіда Алмейди, професора людського розвитку та сімейних досліджень в Університеті штату Пенсільванія, дійшли цікавого висновку. Виявляється, з віком реакція на щоденний стрес знижується та кількість стресових факторів зменшується, пише Medical Xpress.

За словами фахівця, це може бути пов’язане з тим, що чим старшим ми стаємо, тим більшу кількість соціальних ролей освоюємо.

Крім того, з віком змінюються й ці соціальні ролі та наша мотивація. Літні люди зізнаються, що їм хочеться максимально продуктивно використовувати час, який вони мають, і насолоджуватися ним.

У результаті нового дослідження команда вчених вивчила дані Національного дослідження повсякденного досвіду.

Учасникам цього дослідження було від 25 до 74 років, а всього їх було понад 3 тисячі. Дані збиралися протягом 20-річного періоду.

Так, 20-річні люди повідомляли, що стикаються зі стресовими факторами протягом майже 50% з 8 днів поспіль, а 70-річні – вже в 30% усіх днів.