Людина захворює, у неї підвищується температура. Людина приймає жарознижувальне, їй стає легше, і вона швидко одужує. Чи все правильно в цьому твердженні, давайте розберемося.

Як пояснила терапевт Дар’я Морозова, варто спочатку розібратися з підвищенням температури тіла. Припустимо, що наш організм знає, що робить, і підвищення температури тіла під час хвороби допомагає зціленню. Дослідження показали, що це дійсно так. При температурі 38 градусів в організмі гине більшість патогенних мікроорганізмів.

– Крім того, при підвищенні температури тіла запускається вироблення інтерферону, який знищує хвороботворні мікроорганізми, – пояснила лікар.

Додамо до цього факт, що підвищена температура тіла знижує апетит і включає у людини постільний режим, що дозволяє організму зменшити енерговитрати і зосередитися на одужанні.

Все зрозуміло, але навіщо ж ми тоді п’ємо жарознижуюче? Причин теж три.

Температура вище 39 градусів, звичайно, не здатна відразу зварити всі білки нашого тіла, але довгий вплив такої температури все-таки призводить до змін, в яких немає нічого хорошого.

Крім того, висока температура дає досить серйозне постійне навантаження на серце. А довга робота в режимі форс-мажору, безумовно, шкідлива.

І, нарешті, сам процес жарознижування зазвичай супроводжується рясним потовиділенням, що при достатньому споживанні рідин допомагає організму позбутися від токсинів, що накопичилися за час хвороби.

Тепер до цифр. При якій температурі потрібно пити жарознижуюче? Як пояснила лікар-терапевт Дар’я Морозова, при температурі 38 градусів організм успішно знищує хворобу. При тривалій температурі 39 градусів організм починає знищувати себе. Зупинимося на середині. Як тільки показання термометра починає наближатися до 38,5 градусів, прийміть жарознижуюче.