Ви відчуваєте, що із вашим серцем щось не так? Наступні п’ять ознак часто говорять про проблемний стан серцевого м’яза, і медики радять звертати на них увагу.

Проблеми з серцем і захворювання, що викликаються ними, є однією з ключових причин смерті людей у ​​багатьох країнах. Одне з пояснень цього феномену полягає в тому, що багато людей занадто довго чекають на обстеження і несвоєчасно потрапляють до лікаря.

Говорячи про ризик серцево-судинних захворювань, медики зазначають: важливо стежити за самопочуттям, прислухатися до свого тіла.

На які ознаки слід звертати увагу, щоб припустити проблеми з серцем, звернутися за обстеженням до медиків?

Раптовий дискомфорт. У німецьких фахівців існує так зване правило носа, руки і пупка, що допомагає визначити серцевий напад, що насувається у жінок. Згідно з цим правилом, будь-який раптовий дискомфорт або болючість, що виникають у тілі між кінчиком носа, рукою і пупком, що тривають понад 15 хвилин, викликає підозру на інфаркт. У разі такого дискомфорту постраждалі повинні викликати швидку допомогу – особливо якщо раптове погіршення самопочуття виникло у них у спокійному стані, при відпочинку.

Слабке рукостискання. Дослідження, в якому було проаналізовано дані 140 000 пацієнтів віком від 35 до 70 років з 17 країн, що спостерігаються протягом чотирьох років, показало: твердість рукостискання може сигналити про стан серця. Якщо воно слабшає, це говорить про підвищення ризику серцевого нападу, а також ризику інсульту.

Задишка та стиснення. Практикуючі кардіологи констатують: за кілька тижнів до серцевого нападу може виникати відчуття стиснення у грудях. У цьому стає проблематично дихати, робити повноцінні вдихи. З’являється відчуття, що у легенях не вистачає повітря.

Нудота та блювання. Те, що проявляється як шлунковий грип, може бути ознакою серцевого нападу. З появою почуття сором’язливості чи здавлювання у поєднані із блювотою і болями у верхній частині живота необхідно обов’язково звернутися до лікаря.

Сімейна історія. Слід пам’ятати, що серцево-судинні захворювання є спадковими. Якщо хтось із прямих родичів (батьків, братів та сестер) вже переніс інфаркт, то вам показано регулярні огляди.