Схильність до шкідливих частинок в атмосфері пов’язана з підвищеним ризиком тяжкості інтелектуальних порушень, як показало найбільш масштабне дослідження з даного питання. Його автори спостерігали за 13 000 жителів Лондона.

У ході спостереження було виявлено відносно невелике збільшення рівня азоту в атмосфері призводило до зростання ймовірності майбутнього лікування неврологічних розладів на 32%, а ймовірності госпіталізації – на 18%.

Автори дослідження вважають, що їх висновки можна використовувати щодо більшості міст в розвинених і країнах, що розвиваються. Відповідно, обмеження шкідливих викидів, може піти на користь мільйонам людей.

Брудне повітря – це змінюваний фактор, він залежить від рівня населеності того чи іншого регіону. Дослідники з Університету Брістоля вважають, що можна використовувати певні втручання на зразок розширення дії зон з низьким рівнем викидів. На жаль, профілактики психічних хвороб на індивідуальному рівні є дуже скрутною справою.

Читайте також:  Незручна правда про алкоголь: вчені пояснили, чому він шкідливий у будь-якій дозі

У дослідженні використовували частоту госпіталізацій або візитів лікарів загальної практики і медсестер в якості визначення тяжкості виникаючих проблем.

Дослідники розрахували, що невелике скорочення рівня одного забруднювача вже може знизити захворюваність важкими недугами і допомогти державі заощадити десятки мільйонів фунтів на їх лікуванні, пише The Guardian.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News