Фармакологічне дослідження, проведене в США, показало свою відповідь на питання про те, чим небезпечний жир на животі. Вчені прийшли до висновку, що жирові надлишки в цій частині тіла загрожують підвищеним ризиком виникнення раку, повідомив журнал Oncogene.

Фахівці, що представляють Університет Штату Мічиган, розповіли про те, що люди недооцінюють загрозу їх здоров’ю, пов’язану з жировідкладенням на животі. Найбільш небезпечним, за їх словами, є вісцеральний жир, який аккумулюється навколо життєво важливих органів всередині черевної порожнини (печінка, кишечник, підшлункова залоза). Медики вважають, що саме через жир звичайні клітини цих органів трансформуються в ракові.

Даний висновок базується на результатах експериментів з мишами, які отримували корм з високим вмістом жирів, а також піддавалися впливу ультрафіолету. Вчені виявили, що зростаюча через калорійне харчування вісцеральна жирова тканина у тварин сприяла активному виробленню організмом речовин, що спонукають клітини накопичуватися в ракові пухлини.

Раніше дослідники з Клініки Майо висловлювалися про те, що накопичення жиру в області живота має специфічну природу: на відміну від жировідкладення в інших зонах, ожиріння живота обумовлюється в основному, тим, що жирові клітини збільшуються в розмірах.

Учені з Швеції, в свою чергу, приходили до висновку про те, що зростання жиру в області живота пов’язане з підвищеною ймовірністю смертельно небезпечних внутрішніх кровотеч.

Джерело: MedikForum