Американські вчені звинувачують у цій хворобі зараження олією з вітаміну Е в сигаретах, що містять коноплю. Саме це зараження і викликало пошкодження легенів.

Американські експерти вважають, що змогли пояснити, чому в лікарнях різних штатів країни в останні місяці було доставлено понад 200 користувачів електронних сигарет з важкими ушкодженнями легенів. Не менше двох людей померли, а у інших зафіксовані незворотні зміни в легенях, які призвели до інвалідності. Ретельне розслідування даного феномену дало попередні результати. Виявилося, що майже у всіх зразках рідини для електронних сигарет містилася конопля, в якій була одна і та ж олія, здобута з вітаміну Е. Раніше експерти розповіли, що майже всі без винятку пацієнти, госпіталізовані до клінік, використовували підроблені рідини для електронних сигарет з коноплею.

Читайте також:  Названо 10 причин, чому потрібно їсти огірки щодня

Сам по собі вітамін Е здається цілком нешкідливим продуктом, але ось його олія вже була пов’язано з іншими схожими симптомами тяжких легеневих інфекцій. Саме вона містилася в 10 з 18 зразках рідин для електронних сигарет. Нагадаємо, що багато пацієнтів демонстрували симптоми, схожі на пневмонію, і деяких довелося ввести в штучну кому. Довгий час вчені намагалися з’ясувати, що ж саме призвело до таких тяжких наслідків.

Офіційного висновку про причини хвороби легенів поки немає, але експерти стверджують, що в ньому буде згадуватися зараження олією з вітаміном Е. В цьому зв’язку знову лунають заклики ні в якому разі не купувати контрафактні рідини для електронних сигарет і не додавати в куплені рідини інгредієнти, яких там спочатку не було.

Читайте також:  Тривалість відеоігор не впливає на психіку

Джерело: МедікФорум