Є люди, які бояться уколів. Це може бути неприємно, боляче, але тим не менше того вимагає призначена лікарем терапія. І доводиться робити уколи в п’яту точку.

Але чому саме в це місце? Пояснимо в даному матеріалі.

Це зручно

Треба зауважити, що уколу в сідниці як такого не існує. У медичній практиці це називається внутрішньом’язовим уколом. Ставити його можна практично в будь-яке місце, де є достатня кількість “м’яса”. Наприклад, в руку або ногу. Але при цьому лікарі вважають за краще ставити уколи саме в п’яту точку. Особливо це стосується уколів, яких буде кілька.

Читайте також:  Лікар назвав «невидимий» симптом смертельного раку, який можна прийняти за застуду

Причина криється у величезній кількості кровоносних судин і нервових закінчень, які є в м’язах. Це вкрай важливо для того, щоб ставити укол. Потрапляючи в них, людині стає дуже боляче.

Однак в п’ятій точці їх міститься не так багато. При цьому велика м’язова маса. Від цього укол стає не таким болючим, як при постановці в ногу, наприклад.

Найбільш правильно ставити укол в певне місце. Так, сідницю ділять на чотири частини, а потім колять у верхній зовнішній квадрат. Тут найменше нервових стовбурів, судин. Сідниці рекомендується чергувати, якщо уколи ставлять кожен день. Якщо колоти нижче, то великий ризик потрапити в сідничний нерв, що загрожує жахливим болем і порушенням здатності рухати ногою.

Читайте також:  Чи можна заразитися лупою

Це психологічно виправдано

Психологічно кут в п’яту точку переживати набагато простіше. Погодьтеся, коли укол роблять в руку (як при постановці Манту) людина відчуває хвилювання і набагато більший страх, особливо якщо боїться виду крові або голки. Вона не може не дивитися на процес, тому негативних емоцій більше. А коли укол роблять в п’яту точку, то дій лікаря не видно, що з психологічної точки зору набагато комфортніше.