Куркуму людство використовує в кулінарії і медицині століттями. Крім незвичайного смаку у неї безліч корисних властивостей, це доведено цілим рядом наукових досліджень. Так, експерименти показали ефективність куркуми в профілактиці артриту, серцевого нападу, в боротьбі з депресією.

Як зазначає The Express, такі якості рослини засновані на особливості входять до його складу речовин – куркуміноїдів. Одному з них – куркуміну – приписують протипухлинні, антибактеріальні та інші властивості. Видання наводить результати різних досліджень, які говорять про користь куркуми.

Боротьба з раком

Дослідники з’ясували, що куркумін впливає на ракові клітини, може призводити до їх загибелі і скорочувати розмноження. Також помічено, що речовина знижує ризик появи раку. Так, в одному з експериментів протягом 30 днів спостерігали за 44 чоловіками. Вони щодня споживали 4 г куркуми, і це знизило на 40% кількість уражених ділянок в їх кишечнику, які могли стати причиною розвитку онкологічних захворювань.

Читайте також:  Які продукти покращують зовнішній вигляд

Підтримка роботи серця

Тут на перший план виходить здатність куркуміну покращувати роботу ендотелію-клітин, що вистилають внутрішню поверхню судин. Дисфункція ендотелію – одна з можливих причин серцевих захворювань. Сприятливий вплив куркуміну на нього довели відразу кілька досліджень.

Поліпшення роботи мозку

Багато проблем з діяльністю нервової системи пов’язані з недостатнім рівнем BDNF в організмі. Це білок, який відноситься до речовин, стимулюючим і підтримує розвиток нейронів. Доведено, що куркумін здатний підвищувати рівень BDNF, що допомагає запобігти різним захворюванням.

Пом’якшення симптомів артриту

У куркуміна, як зазначалося вище, є властивість знижувати запалення, що дуже корисно при артриті. Деякі форми цього захворювання супроводжуються запаленням суглобів.

Читайте також:  Сомнолог назвала найкращий для сну період в добі

Боротьба з депресією

В одному з досліджень зіставляли ефект куркуміну як природного антидепресанту з одним відомим ліками. Речовина показало дуже високі результати як при окремому використанні, так і в поєднанні з медикаментом.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News