Медики радять гіпертонікам додавати до свого сніданку шпинат, – на думку фахівців, це ідеальний рослинний продукт для зниження тиску.

За словами лікарів, що представляють організацію Hello Heart (Великобританія), для успішної боротьби з підвищеним тиском і гіпертонією, необхідно робити вибір на користь щільного сніданку на основі яєчні. У цю страву вони настійно рекомендують додавати шпинат. Цей продукт містить відразу цілий ряд поліпшують роботу серця і судин речовин: калій, фолієва кислота, магній.

“Їх вміст у шпинаті може звести нанівець вкрай шкідливу для людей з гіпертонією дію натрію, тобто солі”, – цитує фахівців видання Express.

Вони посилаються на дослідження медиків з відділу дієтології лікарні Святого Михайла в Торонто. В їх експерименті учасники випадковим чином вживали шпинат або спаржу. В результаті більше зниження показників артеріального тиску через сім днів було зафіксовано у тих, хто щодня їв шпинат. Середнє зниження артеріального тиску в групі, що отримувала шпинат, склало -6,93, тоді як в групі, що приймала спаржу, було -2,28.

Фахівці нагадали, що іншими методами зниження артеріального тиску, крім здорового харчування, є регулярні фізичні вправи і скорочення споживання кофеїну.