Існує ряд продуктів, які можуть допомогти знизити ризик атеросклерозу та інсульту, якщо включити їх в свій раціон.

Дуже часто причинами інсульту у людини стають підвищений кров’яний тиск або високий рівень холестерину. Останній утворює наліт на кровоносних артеріях, сприяючи розвитку атеросклерозу, при якому судинна тканина стає жорсткою і втрачає здатність розтягуватися під напором крові. Як результат, зростає тиск на її стінки і підвищується ризик пошкоджень.

Тим не менш, деякі продукти покращують захист від цих небезпечних процесів.

Зокрема, Американська кардіологічна Асоціація (AHA) рекомендує як борця з нальотом на артеріях горіхи. Горіхи містять білок, клітковину і ненасичені жири, що сприяють підвищенню рівня ЛПВЩ (хорошого) холестерину і зниження рівня ЛПНЩ (поганого) холестерину. Такий горіх як мигдаль також є відмінним джерелом вітаміну Е, здатного запобігти утворенню холестеринових бляшок в артеріях.

Говорять про продукти проти нальоту на артеріях, медики виділяють джерела калію. За даними Фонду інсульту, мінерал допомагає контролювати кров’яний тиск. Конкретно молочні продукти є джерелом калію поряд з кальцієм, який також покращує природний контроль кров’яного тиску в організмі. Інші джерела кальцію включають рибу, мигдаль, тофу.

Додатково Канадський фонд Серця та інсульту стверджує, що для захисту від судинних катастроф корисні мононенасичені жири, ефективно знижують рівень холестерину в крові. Вони містяться в рослинних оліях і горіхах, таких як мигдаль, фісташки, кешью, пекан, фундук.

Лікарі зі служби охорони здоров’я NHS рекомендують для захисту від інсульту їсти достатньо клітковини, завдяки їй в кров потрапляє менше холестерину і цукру, що ушкоджують судини.

Крім цього, важливо контролювати кількість споживаних солі і алкоголю, свою схильність до стресу.