Хоча на тривалість життя великий вплив робить генетика, є й інші фактори, які впливають на довголіття. Одним з них є раціон харчування. Коли справа стосується певних продуктів, одним з кращих варіантів є горіхи.

Що говорять дослідження

Фактично вчені виявили, що включення в щоденну дієту більшої кількості фруктів, овочів, горіхів, бобових і цільного зерна збільшує тривалість життя на 10-13 років. При цьому в огляді 20 досліджень наголошується, що споживання 28 г горіхів в день впливає на загальне зниження ризику ранньої смерті від усіх причин на 22%. Крім того, результати показали, що ризик померти рано через діабет, хвороби нирок, респіраторних, нейродегенеративних та інфекційних захворювань теж значно знижується.

Читайте також:  Цей вітамін збереже молодість

Інше дослідження показало, що щоденне вживання жмені горіхів призвело до 20-відсоткового зниження ризику ранньої смерті протягом 30-річного періоду.

Пізніше вчені з’ясували, що вживання п’яти порцій волоських горіхів в день вело до зниження ризику передчасної смерті, навіть якщо в цілому дієта була “неоптимальною”. До таких висновків вчені прийшли після аналізу даних, зібраних за 20 років. Результати вказують, що вживання інших горіхів, таких як мигдаль і фісташки, теж забезпечує перевагу в довголітті.