Співробітники клініки Клівленда в США заявили, що зайві кілограми викликають утворення каменів у нирках. Ймовірною причиною цього урологи називають порушення питного режиму і сольового балансу в організмі.

Медики припускають, що камені в нирках виникають через мікроби у формі равликів, що створюють відкладення у внутрішніх органах. Це перешкоджає виведенню урини з організму. Справа в тому, що жирова тканина служить сприятливим середовищем для розвитку названих мікробів.

Здогади вчених побічно підтверджує статистика, згідно з якою, частіше камені в нирках виявляють у людей з надмірною масою тіла. Мікроорганізми влаштовують колонії на тілі людини, що призводить до порушення сольового балансу і проблем зі здоров’ям.

Заради зниження ризику появи хвороб сечовидільної системи рекомендується пити не менше двох літрів негазованої води на добу, обмежити вживання солі і цукру, приймати більше овочів і фруктів. Допоможуть уникнути проблем з нирками лимони, відмова від куріння і алкоголю, а також регулярне виконання фізичних вправ.