ГоловнаНовини Здоров'яПсихіатр: Депресія і інші психічні розлади можуть викликати рак

Психіатр: Депресія і інші психічні розлади можуть викликати рак

Єгипетський психіатр Ібрагім Магді попередив, що депресія та інші психічні розлади можуть викликати рак. Крім цього підвищується ризик розвитку гіпертонії та інших захворювань.

Депресія

Як пояснює фахівець, основними ознаками депресії є занепадницький настрій і зниження або втрата здатності отримувати задоволення. Серед інших симптомів: неадекватне почуття провини, порушення концентрації уваги, втома або відсутність енергії, розлади сну і апетиту. Не менша небезпека полягає в тому, що психічні розлади можуть посилюватися через фізичні захворювання, в числі яких гіпотиреоз, серцево-судинні хвороби, проблеми з кров’яним тиском, шкірні недуги (вітіліго, псоріаз, прищі), цукровий діабет, онкологія, туберкульоз, збої в роботі щитовидної залози.

Читайте також:  Дешевий овоч знижує ризик смерті від різних причин

Ібрагім Магді вважає важливим попередити і про те, що у пацієнтів з депресією частіше розвивається рак і з’являються небезпечні перепади кров’яного тиску. Точніше, хронічні захворювання йдуть рука об руку, провокуючи один одного.

Варто відзначити, дослідники також прийшли до висновку, що подібні стани викликають запальні процеси в організмі, що загрожує збоєм роботи органів, в тому числі і мозку. Рекомендується якомога швидше звернутися до фахівця, якщо депресія триває тривалий час.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News