Вчені з Університету Кемпбелла в США дійшли дивовижного висновку. Особливо сильна залежність від смартфона виявилася пов’язаною з пошуками сенсу життя.

Американські дослідники опитали понад півтори тисячі людей, і ця робота показала, що чим осмисленішим є життя, тим рідше люди тягнуться до смартфона, sciencedirect.

А от якщо цього сенсу немає, і людина не дуже розуміє, що їй робити в майбутньому, як жити, і з ким будувати стосунки, то вона частіше тягнеться до мобільного пристрою.

На перший погляд, висновки цього дослідження здаються дещо дивними, оскільки сьогодні смартфони мають переважну більшість людей, і багато хто дуже активно ними користується. Але виявляється, для когось смартфон – це необхідний інструмент, а для когось – замінник пристрастей людських.

Залежність від смартфона – добре відоме психологам та психіатрам явище. Сьогодні якщо у молодої людини вилучити на один-два дні смартфон, то вже можна буде зіткнутися з явними ознаками ломки, включає тривожний стан, депресивні симптоми та підвищений рівень стресу.

Автори дослідження довели, що чим більше сенсу є в житті людини, тим менше вона залежить від смартфона. Отже, нам потрібно прагнути робити життя більш осмисленим, оскільки в цій самій залежності немає нічого доброго чи корисного.