Атеросклероз характеризується патологічними змінами у кровоносних судинах, появою бляшок та погіршенням кровотоку – його ранні симптоми можна помітити у віці близько 40 років.

Розвитку атеросклерозу сприяє підвищення рівня холестерину – жироподібної речовини, що утворює наліт на внутрішніх стінках кровоносних артерій. У разі його надлишку відбувається формування бляшок, що звужують порожнини артерій і погіршують провідність крові. При цьому судинна тканина втрачає еластичність, твердіє, перестає розтягуватись, через що стає схильною до пошкодження під тиском крові.

Таким чином, атеросклероз тісно пов’язаний із розвитком гіпертонії та серцевих нападів, нагадала в інтерв’ю лікарка Катерина Кашух.

За словами Кашух, накопичення холестерину і несприятливі судинні зміни, що викликаються ним, можуть досить довго протікати невпізнаними. Або раннім ознакам атеросклерозу, що виникають на цьому етапі, не приділяється належна увага, вони не здаються людям чимось серйозним.

«Ситуація посилюється, коли люди не приділяють належної уваги сигналам організму, наприклад, біль у грудях чи м’язах гомілок», – сказала медик.

Кашух уточнила, що сьогодні атеросклероз часто зустрічається у людей віком близько 40 років – цьому сприяє хворе харчування, куріння, малорухливість. За словами лікаря, найефективнішим способом своєчасно дізнатися про існування проблеми є аналіз крові на рівень холестерину.