В інтерв’ю терапевта і дієтолога Олени Ігнатікової були названі «деякі продукти», яких краще не вживати людям віком від 65 років.

Лікар Ігнатікова порадила людям від 65 років не вживати переробленого червоного м’яса, а також суворіше контролювати кількість жиру тваринного походження, що поїдається.

Потрібно постаратися відмовитися від напівфабрикатів, всіляких ковбас, сосисок, котлет, гамбургерів. Бажано зменшити кількість тваринних жирів: у раціоні мають бути і сир, і вершкове масло, але це має бути помірна, обмежена кількість», – розповіла Олена Ігнатікова у розмові.

Також на думку лікаря у віці після 65 років потрібно відмовлятися від великої кількості солодощів – насамперед від кондитерських виробів готового виробництва. Такі продукти, зауважила медик, є джерелом небезпечних трансжирів (їх містить маргарин), а також інших жирів поганої якості, потенційно шкідливих для здоров’я, особливо для здоров’я судинної системи.

Ще один продукт, який повинен вживатися людьми похилого віку виключно помірно, – сіль. Медик нагадала, що нерідко продукти харчування містять так звану приховану сіль, присутність якої в них неочевидна – наприклад, це хліб, ті ж самі кондитерські вироби, молочні продукти.

“Сіль затримує рідину в організмі, призводить до підвищення тиску і, як наслідок, виникає ризик розвитку інсульту або інфаркту”, – сказала фахівець.