Посилення неприємного запаху в пахвах найчастіше викликають три причини, і однією з них є наявність прихованого захворювання.

Насправді, піт зазвичай нічим не пахне, але коли він розщеплюється бактеріями на шкірі, то може виникати неприємний запах – про це нагадав лікар-дерматолог Григорій Гольдін. За словами медика, на шкірі є два різні типи потових залоз: еккрінові та апокринні. Екринові залози розташовуються майже по всьому тілу і зазвичай виділяють прозору рідину без запаху, яка швидко випаровується з поверхні шкіри.

Апокринові залози розташовані в областях тіла, що містять велику кількість волосяних фолікулів, наприклад, у паху, пахвах. Ці залози по суті входять у волосяний фолікул, а потім виділяють піт із тіла. Вважається, що саме ці залози виділяють піт, який потім змішується з бактеріями на фолікулах і набуває «аромату». Зрештою запах поту, источаемого тілом конкретної людини, залежить від різних типів бактерій, що мешкають на його шкірі, а також від їжі та напоїв, які він вживає.

У деяких випадках нерви та потові залози тіла зазнають надмірної стимуляції, тоді виробництво поту посилюється. Цей стан відомий як гіпергідроз.

«Гіпергідроз здебільшого є генетичним. У деяких випадках ліки або гормональні зміни теж можуть викликати гіпергідроз, особливо коли ми стаємо старшими», – зауважив Гольдін.

Чому ж раптом пахви починають пахнути гірше, ніж зазвичай?

Лікар-дерматолог пояснює: зміна запаху в пахвах, раптове посилення його неприємних нот зазвичай відбувається з таких причин.

Змінився раціон. Міняти запах поту можуть, наприклад, овочі сімейства хрестоцвітих (капустяні), що належать до сірчистих продуктів.

Виникла нервова напруга, стрес. Стресові гормони стимулюють діяльність апокринних залоз, і це може сприяти з того що запах поту стане концентрованим.

Розвинулося захворювання. Медичні стани теж можуть викликати пітливість та посилення запаху поту. Генетичне захворювання, зване триметиламінурією, робить організм нездатним розщеплювати сполуки, що містяться в рибі, сої, хрестоцвітих овочах, що призводить до рибного запаху тіла.

Ниркова недостатність, захворювання печінки, діабет також здатні змінювати тілесні запахи.

Коли потрібно звертатися до лікаря. Якщо запах тіла або поту раптово змінився, хоча людина не відчуває стрес і не змінила свого харчування. Це може говорити про гормональну перебудову або невиявлене захворювання.