Після вечірнього душа у багатьох людей виникає спокуса відразу лягти в ліжко та заснути з мокрим волоссям. Але ця шкідлива звичка може мати довгострокові наслідки, наприклад, розвиток грибкових інфекцій шкіри голови. Лікарі По-Чанг Хсу і Нілонг Вьяс привели три аргументи, чому не можна спати з мокрим волоссям, і розповіли, як знизити ризик небезпечних наслідків, якщо сушка шевелюри вечорами клопітна, пише Livestrong.

Мокре волосся провокує зростання бактерій на подушках

“Коли ви спите з мокрим волоссям, тепло голови та волога створюють сприятливе середовище для розмноження мікроорганізмів. Це може призвести до зростання бактерій та грибків на подушках”, – каже лікар з Бостона По-Чанг Хсу. Той же механізм діє, навіть якщо волосся просто вологе. Щоб зрозуміти небезпеку такого результату подій, досить уявити, що під час сну обличчя людини може часто контактувати з подушкою.

Сон із вологим волоссям збільшує ризик грибкових інфекцій

Постійне засипання з мокрою шевелюрою здатне призвести до грибкових інфекцій шкіри голови. Одним з видів грибків, які можуть виникнути, є Malassezia. Він сприяє виникненню лупи чи дерматиту.

Волосся стає ламким

Найменш небезпечний, але теж неприємний наслідок сну з мокрим волоссям. Вологі локони більш тендітні, тому кінчики швидше починають сіктися. Тертя мокрого волосся об подушку робить його ламким.

Як знизити ризик наслідків

  • Використовувати гарні рушники, що вбирають. Вони приберуть більше вологи, завдяки чому волосся висохне швидше.
  • Для запобігання ламкості волосся не слід забувати про незмивний зволожуючий лосьйон. Він покриє пасма захисним шаром, запобігає ламкості та сплутуванню.
  • Придбати шовкову наволочку. Бавовна посилює тертя волосся про подушку, через що пасма сильніше травмуються. Шовкові вироби більш гладкі і зменшують тертя.