Як повідомляє автор польського видання Onet.pl, Ханна Шчигель, тема хронічних запалень у людському організмі стає дедалі популярнішою.

– Будь-які запалення – дуже несприятливі, з цим мало хто буде сперечатися, – уточнила вона. – Тому питання про те, як захистити свій організм – більш ніж актуальне.

Згодом хронічне запалення може спровокувати пошкодження тканин, а також обернутися дуже неприємною побічкою.

Фахівці стверджують, що конкретні продукти можуть провокувати всі ці запалення.

– І ви дуже здивуєтеся, дізнавшись про те, від якої саме їжі треба відмовитись, – продовжує автор.

10 небезпечних для організму продуктів

Солодкі напої

Солодкі напої можуть бути шкідливими не тільки через набір ваги. Як показали дослідження, підсолоджене питво посилює хронічні запалення в організмі через цитокіни.

Смажена їжа

Смажені продукти здатні синтезувати сполуку, яка називається акриламідом. Як повідомили дослідники, високе споживання сполуки провокує в організмі запалення.

Як стало відомо згодом, картопля фрі провокує досить серйозні негативні ефекти, ніж раніше вивчені продукти. Загальна кількість акриламідів можна звести до мінімуму, зменшивши температуру приготування картоплі фрі.

Алкоголь

Пити багато та часто завжди шкідливо.

Очищені зерна

Пшеничне борошно з очищених зерен – той продукт, у якому майже немає жодних поживних речовин чи клітковини. Їжа завдяки їй розщеплюється повільніше. Якщо говорити про очищені продукти, то травлення запускається неймовірно швидко. Це провокує стрімкий стрибок цукру в крові та також підвищує рівень інсуліну.

За даними видання European Journal of Clinical Nutrition, постійне споживання очищених злаків обумовлено більш серйозними маркерами запалення, тоді як вживання цільного зерна провокує їхнє зниження.

Оброблене м’ясо

Бекон, ковбаса чи сосиски дуже часто опиняються у наших тарілках, але саме вони і провокують запалення в організмі. Такі продукти треба обмежувати.

Маргарин

Якщо ми з якихось причин не їмо олію, то маргарин – чудовий продукт. Але є в нього і темна сторона – може спровокувати запалення в організмі. Замінити це можна рідкими жирами.

Солодощі

Солодощі здатні не тільки перетворитися на зайві кг на талії та стегнах, а й призвести до хронічного запалення. Всьому винна – цукор. Треба просто обмежити споживання глюкози, цукру та фруктози, а також – кукурудзяного сиропу з підвищеним вмістом фруктози (HFCS). Всі ці продукти при всмоктуванні перетворюються в організмі на ті самі сполуки.

Пончики

Ні цукор, ні щось смажене не приносить користі ні вам, ні вашому організму. А пончики – поєднання саме цього всього. Найшкідливіші солодощі.

Макарони

Незважаючи на те, що у макаронів не такий вже й високий глікемічний індекс, якщо поїдати їх з іншими продуктами, що сприяють запаленню, це може спричинити підвищений ризик розвитку запалення. Так що вибирайте цільнозернову пасту або пасту без глютену.

Субпродукти

Ті ж поляки дуже люблять печінку, у ній багато поживних речовин, але вона ж із собою несе запальний потенціал. Вчені пов’язали її споживання зі збільшеними маркерами запалення. Всі інші субпродукти в дослідженнях продемонстрували такі самі підсумки.

Якщо готувати субпродукти ще з великою кількістю жиру… Та ще й високих температур… тоді страва стає шкідливою подвійно.

Контейнери з BPA у складі також можуть зашкодити.

Бісфенол А чи BPA також можуть зашкодити. Це хімічна речовина, яка використовується в деяких упаковках для того, щоб запобігти іржі.

Ця хімічна речовина здатна також проникати у їжу. Вживання продуктів з бісфенолом також підвищує маркери запальні маркери в організмі.

Як боротися із запаленням

Здорове та збалансоване харчування – запорука гарного самопочуття та профілактика більшої частини хвороб.