ГоловнаНовини Здоров'яГоловні причини розлучення і як його уникнути

Головні причини розлучення і як його уникнути

Психологи назвали основні причини, через які розпадаються більшість шлюбів, а також дали поради про те, як зберегти сім’ю.

Розлучення

Як не дивно, але однією з найчастіших причин розлучення психологи вважають невміння подружжя спілкуватися один з одним. Нерідко буває так, що період закоханості закінчується, але подружжя не поспішають вибудовувати відносини. В результаті проблеми вчасно не вирішуються, претензії накопичуються, а скандали стають постійним гостем в сім’ї. Це може призвести навіть до ненависті між подружжям, від якої, звичайно, страждає вся родина.

Читайте також:  По мовленні можна виявити депресію у людини

Уникнути такого розвитку подій, здавалося б, просто. Але на ділі міцні відносини вимагають великої роботи, яка, на жаль, під силу не кожній парі. У багатьох випадках дозволити тривалі конфлікти допомагає звернення до фахівців, але психологи запевняють – найголовніше це бажання обох подружжя зберегти шлюб і зміцнити свої відносини.

Часто розлучення відбувається в сім’ях, які були створені під впливом сім’ї або незапланованої вагітності. У таких випадках під одним дахом можуть виявитися люди, абсолютно не готові до сімейного життя. Врятувати шлюб дуже складно, але можливо, знову ж таки, при обопільному бажанні постаратися заради цього.

Читайте також:  10 продуктів, які лікарі не радять їсти на вечерю

Ще одна поширена причина розлучення – зрада. Навіть парам, які вже пройшли через багато що, буває важко винести такий удар. Крім спілкування з психологом, допомогти можуть нові спільні плани, відпустку, сімейні захоплення.

Безліч шлюбів розпадаються через побутові труднощі. Найчастіше це проблеми з житлом, коли молодята змушені довгий час жити разом з батьками, але також і інші пов’язані з побутом проблеми. Як вважають фахівці, якщо побутові труднощі – єдина проблема, то це не загроза для шлюбу. У процесі спілкування з такими парами найчастіше виявляється, що справа все ж не в цьому, а, знову ж таки, у невмінні подружжя спілкуватися між собою.