Варикозне розширення вен – патологія, пов’язана із застоєм або порушенням кровотоку у венозній системі та станом самих вен, – одне з найпоширеніших захворювань. Навколо цієї хвороби та причин її виникнення існує безліч міфів. Про найпопулярніші помилки розповіла провідна медсестра Британської клініки вен Ванесса Лівінгстон. Поради спеціаліста наводяться на сайті клініки.

Якщо сидіти, схрестивши ноги, – виникне варикоз

Це один із найпоширеніших міфів про варикозне розширення вен. Насправді тиск, спричинений схрещуванням ніг, замало, щоб пошкодити вени. “Схрещування ніг може вплинути лише в тому випадку, якщо вже є варикозне розширення вен, оскільки перебування в цьому положенні протягом тривалого часу може збільшити симптоми”, – пояснює фахівець. Але довго сидіти, не розминаючись, шкідливо нагадує вона.

Варикоз виникає лише у жінок

Ще один найпопулярніший міф. Варикозне розширення вен найчастіше зустрічається у жінок, але чоловіки від нього теж страждають. Захворювання може виникнути через багато факторів, включаючи генетику, вагу та професію.

Варикоз – хвороба літніх людей

Зовсім необов’язково. Старіння може посилити варикоз. Але ця проблема може виникнути у будь-якому віці. Також ризик вищий у тих, у кого близькі родичі (наприклад, батьки) страждали на варикозне розширення вен, попереджає Лівінгстон.

Вагітність викликає варикоз

Так, іноді варикоз вперше діагностують під час вагітності, але не обов’язково, що він з’явиться. Більшість матерів варикозне розширення вен проходить після народження дитини, оскільки зменшується навантаження на судини. І якщо вени не з’являються знову – не треба турбуватися.

Вени лікувати боляче

Теж міф. Завдяки використанню сучасних методик лікування варикозного розширення вен може бути практично безболісним.