Вчені вже довели, що сон впливає абсолютно на всі сфери нашого життя. І, здається, всі знають, наскільки важливий міцний, регулярний і якісний нічний відпочинок. Однак навколо сну і раніше так багато міфів, що вже складно перестати їм вірити.

1. Кожному потрібно 8 годин сну

Це стандартна рекомендація, але вона не враховує особливостей конкретної людини. Потреба в сні індивідуальна і багато в чому обумовлена генетикою. Сон регулюється двома системами. Одна з них – циркадна (24-годинний біологічний ритм, обумовлений зміною дня і ночі). Але у деяких ці години працюють по-іншому. Друга система – гомеостатична потреба в сні, яка росте, коли людина довго не спить. І якщо вам потрібно менше або більше 8 годин сну, слідувати загальній рекомендації незручно.

2. Можна обійтися і шістьма годинами

Ще більш небезпечний міф про те, що людина може задовольнитися малою кількістю сну. Люди, які мало сплять, складають всього 5% від усієї популяції. Проблема в тому, що багато перебільшують свої можливості і вважають, що недосип не впливає на продуктивність.

3. З віком люди менше сплять

Насправді це не так. Потреба в сні встановлюється в підлітковому віці і потім майже не змінюється. Можуть з’явитися розлади сну на кшталт безсоння або апное (затримки дихання). Крім того, багатьом з віком потрібен відпочинок в середині дня, тому що вплив циркадних ритмів слабшає.

Продовження на наступній сторінці: 1 2