Здорові нігті – це один з невід’ємних атрибутів доглянутої, успішної жінки, яка розуміє, як багато в житті ситуацій, коли зовнішній вигляд, так чи інакше, впливає на ставлення оточуючих до нас. Дівчата згодні віддавати будь-які гроші для того, щоб їхні нігті виглядали неперевершено. Як не дивно, навіть навколо нігтів утворилося багато міфів і домислів. Деякі з них настільки міцно увійшли в наше життя, що і деякі майстри манікюру поширюють їх серед своїх клієнтів. У цій статті ми вирішили розібрати 4 найпопулярніших міфи і поговорити про те, як правильно потрібно піклуватися про своїх нігті.

Міф №1: Білі плями – ознака авітамінозу

Напевно, немає людини, яка б не чула про те, що білі плями і смуги на поверхні нігтьової пластини свідчать про авітаміноз. Інша версія цього міфу свідчить, що такі відмітини – не що інше, як дефіцит кальцію та калію. Насправді, поява білих плям свідчить про патологію пластини. Називається вона лейконіхія.

Лейконіхія – це хвороба, під час якої нігтьова пластина деформується, і між її шарами скупчуються бульбашки повітря.

Причин цього захворювання не так вже й мало:

 • травма;
 • інфекція;
 • інтоксикація;
 • стрес;
 • деякі захворювання шлунково-кишкового тракту.

Слід зазначити, що найпоширенішою причиною появи білих плям є травми нігтьової фаланги. У цьому випадку ніякого особливого лікування не знадобиться. Головне – захищати палець від подальших ушкоджень і незабаром у вас знову будуть здорові нігті.

Міф №2: Косметичні процедури стоншують ніготь

З самого дитинства практично всі дівчата стикаються з поширеною помилкою, що говорить: фарбувати нігті шкідливо! Насправді, це далеко від істини. Нігтьова пластина – омертвілий кератин. Товщина, форма і швидкість, з якою ростуть нігті, залежить від матриксу (кореня). Ця частина – «серце» наших нігтів: саме звідти пластина починає свій ріст.

Пошкодження матриксу – причина більшої частини проблем. Травми кореня нігтя призводять до витончення нігтів, зміни їх рельєфу і уповільнення (а в деяких випадках повного припинення) росту.

Сам матрикс повністю захищений: внутрішня його частина прихована під шкірою, а зовнішня, видима частина – під нігтьовою пластиною.

Саме тому «зіпсувати» здорові нігті лаками і гелями неможливо. Крім того, сучасні засоби по догляду, не містять ніяких небезпечних речовин: формальдегіду, толуолу та інших. Якщо ви побоюєтеся, що ваш лак все-таки токсичний і зашкодить здоровим нігтям, то зверніть увагу на етикетку. Напис 3-free або 5-free свідчить про те, що виробник гарантує відсутність шкідливих речовин:

 • формальдегіду;
 • толуолу;
 • дибутилфталату;
 • формальдегідних смол (тільки для 5-free);
 • камфори (тільки для 5-free).

Окремо слід сказати про полірування нігтів. Дана процедура не таїть у собі ніякої загрози, якщо вона проводиться у відповідності з усіма правилами: ніготь обробляється м’якою пилочкою для коригування верхніх шарів нігтя. Неправильне проведення процедури (занадто груба пилка, великий тиск на ніготь або занадто сильне сточування), безумовно, здатне зашкодити нігтям. Однак занадто сильно переживати все одно не варто: якщо матрикс не був пошкоджений ніготь повністю оновиться через 4-5 місяців.

Міф №3: Здорові нігті – це дихаючі нігті

Цей міф також отримав величезне поширення навіть серед майстрів манікюру. Поспішаємо нагадати: нігтьова пластина складається з відмерлих клітин, яким кисень не потрібний. А ось корінь потребує в кисні. Ним матрикс забезпечують численні капіляри.

Живити корисними речовинами нігті можна і при нарощуванні. Використовуйте масла для кутикули, приймайте вітаміни і нігті будуть отримувати все, що їм необхідно.

Однак у фразі «нігтям потрібно відпочити» частка істини все-таки є. Численні нарощування (а точніше, спилювання) погіршують стан нігтя, а тому час від часу варто давати йому час для відпочинку та інтенсивного відновлення. Слід зазначити, що саме по собі зняття штучних нігтів ніяк не поліпшить стан натуральних. Тільки спеціальні відновлюючі засоби, масла, ванночки та інші процедури для зміцнення нігтів допоможуть повернути їм колишній вигляд.

Міф №4: Обрізний манікюр – дуже небезпечний

Обрізання кутикули – традиційна процедура класичного манікюру. Видалення цього шару дозволяє зробити ніготь красивим і акуратним, незалежно від того, в якому стані кутикула перебувала раніше. Проте з появою нових методик догляду, багато хто заговорив про те, що обрізний манікюр вкрай небезпечний, оскільки здатний:

 • пошкодити кутикулу;
 • стати причиною появи тріщин;
 • відкрити доступ для інфекцій.

На жаль, ці недоліки заперечувати складно. Помилка під час виконання манікюру, дійсно, може нашкодити нігтям. Однак не варто думати, що апаратний і необрізний манікюр повністю позбавлений цих недоліків. Іншими словами, все залежить не від методу виконання манікюру, а від професіоналізму майстра. Крім того, технологія виконання класичного манікюру вдосконалюється з кожним днем: кутикулу розм’якшують маслами, всі інструменти стерилізують після кожного клієнта, а ніготь обробляється спеціальними лікувальними засобами.

Саме тому видалення кутикули сьогодні – щадна і безпечна процедура. Як ви могли переконатися, що всі ці міфи не мають під собою ніякої підстави. Дбайте про здоров’я своїх нігтів, вибирайте професійних майстрів, не вірте домислам, і ваші нігті завжди будуть красивими і здоровими!

Джерело: sethealth