ГоловнаНовини Здоров'я8 головних помилок в лікуванні акне

8 головних помилок в лікуванні акне

Легко допустити помилку при лікуванні акне і навіть погіршити становище при найкращих намірах. Представляємо вам список найбільш поширених помилок, що здійснюються при лікуванні акне. У більшості випадків дерматолог допоможе виправити ситуацію.

Акне

Помилка 1: Не дочекатися результатів і зупинити лікування акне занадто швидко

Потрібно усвідомлювати, що шкіра повільно реагує на лікування акне. Навіть якщо прищі після лікування пройшли швидко, шкірі потрібен час для адаптації і відновлення. Процес регенерації проблемної шкіри зазвичай займає від 6 до 12 тижнів, говорить Барбара Р. Рід, доктор медичних наук, професор дерматології в Університеті при лікарні в Денвері, при Університеті штату Колорадо, США.

Ейпріл У. Армстронг, доктор, магістр наук, доцент дерматології при Університеті Каліфорнії, США радить пацієнтам користуватися лікувальним косметичним засобом проти акне протягом 1 місяця, а потім продовжити використовувати його ще, якщо є поліпшення.

У деяких випадках під час першого етапу лікування вугрової висипки (1-2 тижні) шкіра буває роздратована, каже Діана С. Берсон, доктор медичних наук, асистент професора клінічної дерматології в медичному коледжі Університету Корнелл, Ітака.

“Це не інфекція, це запалення. Буває, стан шкіри навіть погіршується, а потім настає поліпшення,” розповідає Берсон.

Помилка 2: Відразу використовувати багато лікувальних кремів

Якщо в перші дні лікування акне немає видимого ефекту, люди, як правило, починають використовувати відразу декілька засобів для лікування шкіри, говорить Рід.

“Що ж відбувається, коли відразу застосовують кілька препаратів для лікування акне? Людина спочатку відкидає те, що не принесло очікуваних результатів у перші дні. Потім вона починає хапатися за кілька варіантів. В результаті комбінація таких засобів призводить до подразнення шкіри і надалі ситуація лише погіршується”, попереджає доктор Рід.

Читайте також:  Що спільного у людей, які живуть до 100 років?

Коли людина займається самолікуванням акне, він повинен розуміти, що може собі випадково нашкодити. Самолікування часто призводить до того, що запалюються вже кілька ділянок шкіри, з’являються пігментні плями, шрами, рубці, повідомляє доктор Берсон.

Помилка 3: Користуватися скрабом або занадто сильно очищати шкіру

Перш ніж наносити скраб на проблемну шкіру з акне, необхідно знати правила користування скрабом. Так от, застосування скрабу насправді погіршує стан шкіри людини з елементами вугрової висипки, так як це косметичний засіб тільки посилює роздратування, каже Берсон.

Замість цього, акуратно помийте обличчя очищаючим засобом з нейтральним pH баланс, щоб зменшити запалення. Також важливо ретельно змити очищаючий засіб, тому що залишки можуть спровокувати чергове запалення, інформує дерматолог Берсон.

“Вугри з’являються не від бруду,” розповідає Рід. “Багато людей схильні надто ретельно вмивати обличчя і користуватися скрабом, якщо у них з’явилися прищі. Як казав один з моїх вчителів, якби прищі з’являлися від бруду, вони давно б покрили наші стопи!”, додає експерт.

Якби прищі з’являлися від бруду, вони давно б покрили наші стопи!

Помилка 4: Вибирати невідповідну косметику

Сильні миючі засоби, лужні бруски мила, косметика на основі спирту погіршують стан шкіри, схильної до появи акне, каже Берсон, який консультував експертів таких відомих косметичних брендів, як Galderma Stiefel, Procter & Gamble і Neutrogena.

Щоб самостійно визначитися з вибором косметичних і лікувальних засобів, потрібно зрозуміти, що приховує етикетка. Дерматолог Рід повідомляє, що зазвичай вона радить пацієнтам шукати продукцію з позначкою “некомедогенна” або “для шкіри, схильної до акне”. Некомедогенні косметичні засоби не містять інгредієнти, які мають тенденцію закупорювати пори у людей з проблемною шкірою.

Читайте також:  Мозок і звички: як зберегти пам'ять в 80 років

Деякі компоненти, знайдені в косметичних засобах, сонцезахисних кремах, зволожуючих засобах, швидше за все, закупорюють пори. Такі компоненти мають наступні назви:

 • ізопропілпальмітат;
 • ізопропілміристат;
 • бутілстеарат;
 • ізопропіл изостеарат;
 • децилолеат;
 • ізостеарил неопентаноат;
 • ізоцетилстеарат;
 • міристил мірістат;
 • какао-масло;
 • ацетильований ланолін;
 • D & C пігменти червоного кольору.

Косметична продукція, що містить у своєму складі олію, може закупорити пори і призвести до запалень на обличчі.

Помилка 5: Вичавлювати і колупати акне

Видавлювання і колупання акне збільшують час загоєння ранок і підвищують ризик виникнення рубців. Якщо у вогнище запалення потрапляє інфекція, то припухлість поширюється ще більше.

Видавлювання і колупання акне збільшують час загоєння ранок і підвищують ризик утворення рубців.

“Люди, як правило, вивчають прищі дуже уважно кілька разів в день і починають думати, що якщо вони щось там видавлять, то їм відразу стане краще. Таким чином, вони погіршують своє становище”, – говорить Рід.

Помилка 6: Відкладати зустріч з дерматологом

Записатися на прийом треба відразу, як тільки акне починає впливати на самооцінку, коли вугри та прищі стають болючими, коли після їх зникнення залишаються шрами, і лікувальні засоби не допомагають позбутися від висипань.

У дерматологів в арсеналі набагато більше інструментів для лікування акне. Вони можуть прописати сильні концентрації безрецептурних препаратів і антибіотиків всередину. Лікарі також пропонують лазерну терапію і хімічний пілінг.

Дерматологи виписують рецепти, щоб придбати спеціальні ліки з урахуванням типу шкіри і типу акне, заявляє Рід.

Можливо, насправді пацієнт страждає шкірним захворюванням розацеа, яке має відмінності від акне в плані лікування шкіри. Розацеа – це хвороба, яка потребує тривалого обстеження і спостереження. У таких випадках шкіра червоніє і з’являються прищі.

Читайте також:  Медики перерахували продукти і напої для життєвої енергії
Помилка 7: Неправильно застосовувати рецептурні ліки

Берсон зізнається, що постійно нагадує пацієнтам використовувати ліки у відповідності з інструкціями. Надмірне застосування медикаментів не допоможе очистити шкіру від акне. Навпаки, це може призвести до почервоніння і ефекту сухої шкіри.

Якщо пацієнт не дотримується схеми лікування, поліпшення шкіри навряд чи можливо.

Якщо ви послідовні у своїх вчинках щодо лікування акне — вважайте, що ви досягли успіху на 50 відсотків. Багато людей втрачають мотивацію вже після перших 2-х тижнів, говорить Армстронг.

Якщо ви пропускаєте прийом препарату, то це означає, що чергове запалення не за горами.

“Вам треба застосовувати ліки на всій ураженій області, а не тільки в одному місці локально”, рекомендує Берсон.

Помилка 8: Припиняти лікування акне відразу після настання поліпшення

Найкраще поступово зменшувати використання препарату при лікуванні акне. Наприклад, якщо ви наносили його 2 рази на день раніше, то зараз застосовуйте 1 раз на день, потім 2 рази в тиждень, а потім призупинити лікування. Часто після цього протягом 4-6 тижнів акне повертається. І покращення зазвичай настає протягом аналогічного періоду, говорить Рід.

Для того, щоб не допустити повторного запалення шкіри, більшості людей потрібно продовжувати використовувати хоча б один продукт. Можна скоротити застосування косметичного засобу до декількох разів у тиждень, якщо пацієнт приймає безрецептурний препарат.

Для того, щоб не допустити повторного запалення шкіри, більшості людей потрібно продовжувати використовувати хоча б один продукт.

Виявляється, є багато нюансів в боротьбі з акне. Але ви на шляху до перемоги, якщо знаєте причини акне у вашому випадку.

Джерело: Likar.info

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News