Ніякого шарлатанства – тільки наука!

Багато хто з нас не знають свою групу крові — і це не дуже добре. Адже, крім того, що ця інформація може виявитися необхідною у разі нещасного випадку, знання своєї групи крові допоможе оцінити ризик розвитку певних захворювань. Все більше досліджень підтверджують схильність людей з тією чи іншою групою крові до підвищеного ризику розвитку небезпечних хвороб — і розуміння своїх «слабких місць» може бути важливо для ранньої профілактики захворювань. Дізнайтеся свою групу крові — і обов’язково вкажіть цю інформацію в паспорті або іншому документі, який завжди носите з собою. А також оцініть можливі ризики-і вчасно прийміть заходи.

Тромб

Дослідники з Данії вивчали, як група крові взаємодіє з генетичною схильністю до тромбозу глибоких вен (ТГВ) або появою тромбів в нижніх кінцівках. В рамках дослідження були проаналізовані результати більш ніж 30-річного спостереження за станом здоров’я 66 тисяч осіб. В результаті було виявлено, що люди з II, III і IV групою крові мають на 40% більше високий ризик розвитку ТГВ, ніж з найбільш поширеною I. Більш того, додаткове дослідження, в ході якого вивчався вплив різних факторів на ризик розвитку захворювання, продемонструвало: IV група крові підвищує ризик на 20%, а надмірна вага і куріння — на 16% і 6% відповідно.

Читайте також:  "Є лише кілька годин": лікарі назвали 2 несподівані ознаки інсульту

Хвороби серця

Вплив групи крові на ризик розвитку захворювань серця вивчали вчені з Гарварду. В рамках дослідження вони проаналізували дані про здоров’я 77 тисяч пацієнтів і з’ясували, що найбільший ризик розвитку хвороб серця мають ті, у кого IV група крові — 23%. Втім, дослідники нагадують, що куди більший вплив на ризик розвитку хвороб мають такі фактори, як вага, куріння і тип раціону.

Рак шлунка

Дослідники з Каролінського інституту (Швеція) встановили, що II група крові підвищує ризик розвитку раку шлунка на 20%. Водночас пацієнти з I групою крові продемонстрували нижчу стійкість до бактерій Helicobacter pylori, які спричиняють гастрит та виразку шлунка.

Читайте також:  Корисний перекус, який може збільшити тривалість життя

Деменція і втрата пам’яті

Найвищий ризик розвитку вікових когнітивних порушень мають люди з IV групою крові: як показали результати одного з досліджень, наявність крові цієї групи підвищує ризик на 82%. Вчені пов’язують це з тим, що у людей з четвертою групою крові, як правило, вищий вміст особливого типу білка, який впливає на згортання — і відіграє важливу роль у розвитку вікової деменції. Але важливо пам’ятати, що набагато більше на ризик розвитку захворювання впливають такі фактори, як високий кров’яний тиск, діабет, а також куріння.

Інсульт

Найбільш захищеними від розвитку інсульту дослідники називають власників I групи крові: їх ризик становить всього 9%. Фахівці поки що не готові відповісти, що саме зумовлює цю закономірність, але нагадують, що після 40 років важливо контролювати свій кров’яний тиск і по можливості відмовитися від куріння і надмірного вживання алкоголю.

Читайте також:  5 видимих симптомів того, що імунна система слабка та вразлива