Через пандемію коронавірусу і режиму самоізоляції люди шукають спосіб “розслабитися” і іноді захоплюються алкоголем.

Про це свідчать дані аналітиків, які говорять про те, що продажі коштів від похмілля значно зросли.

За словами токсиколога Олексія Водовозова, здоровій людині не слід перевантажувати організм, який в змозі впоратися з проблемою. Він нагадав, що похмілля здорової людини – це отруєння оцтовим альдегідом, який виходить в організмі з етилового спирту.

– Поводитися з похміллям потрібно, як при будь-якому отруєнні, не перевантажувати організм. Важливо дати йому можливість доробити все самостійно, – сказав Водовозов.

Щоб позбутися від похмілля, він радить більше пити, але потрібно знати, що саме. Головне правило – не можна вживати алкогольні напої знову.

– Справа в тому, що народна традиція похмелятися – це традиція з похмілля хворих людей, які залежні від алкоголю. Коли у таких людей падає в крові рівень наркотику, яким для них є етанол, у них починається етанолова ломка. Коли вони додають наркотик в кров, стан поліпшується. Для людини, у якої похмілля здорової людини, ця тактика, навпаки, погіршить стан, – зазначив медик.

Кава і міцний чай, за його словами, теж краще відкласти до кращих часів. Правильним буде вибрати морси, компоти, розсоли. Маринади – погана ідея, так як в них міститься оцтова кислота, яка, за всіма законами хімії, буде пригальмовувати переробку оцтового альдегіду.