Існує відмінність між роздутим животом від переїдання або якоїсь їжі і здуттям, викликаним більш серйозними і небезпечними медичними умовами. П’ять ознак можуть означати, що здуття живота здатне виявитися чимось небезпечним і вимагає обстеження у лікаря.

Багато людей пов’язують своє здуття живота з вживанням деяких продуктів, наприклад, броколі, бобів або фруктів і овочів, з’їдених у великій кількості. Фахівці Клініки Майо підтверджують: особливості харчування дійсно є частою причиною, що викликає здуття живота. Крім цього, до здуття призводять стрес або занепокоєння, целіакія або синдром роздратованого кишечника (СРК).

Однак деякі ознаки можуть вказувати на те, що виникає здуття є наслідком аж ніяк не раціону, а більш серйозних патологічних процесів – зокрема, запалення або раку в органах ШКТ або репродуктивної системи.

Втрата ваги. Якщо людина поряд з здуттям живота відчуває втрату ваги, не пов’язану із змінами раціону харчування або способу життя, це цілком може виявитися знаком небезпечного захворювання. З таким синдромом слід обов’язково звернутися до лікаря.

Зміни в звичках, пов’язаних з відвідуванням туалету. У тих випадках, коли крім здуття у людини спостерігаються постійна діарея або потреба частіше спорожнятися, а також кров в стільці, це є ознакою, що вимагає медичного обстеження.

Втома. Постійне відчуття втоми в поєднанні з здуттям живота може бути пов’язано з багатьма порушеннями, але ігнорувати його в будь-якому випадку не варто.

Зміни апетиту. Відчуття ситості, що виникає після невеликої кількості їжі, а також зміна апетиту (як правило, його зменшення чи навіть відсутність) – це серйозний привід записатися на прийом до лікаря.

Біль. Якщо здуття живота, яке виникло не проходить протягом тривалого часу і до того ж заподіює біль, потрібно проконсультуватися з лікарем. Особливо важливо зробити це, якщо біль сильний, виникає раптово і несподівано, а також зосереджений в певній області, про що розповів журнал Express.