В даний момент від нової хвороби загинули вже близько 330 тисяч осіб. Причому третина від цього числа – в одній країні.

Вчені Вашингтонського університету вважають, що кількість жертв коронавірусу може бути катастрофічною. За їхніми підрахунками, COVID-19 приблизно в 13 разів смертоносніший за сезонний грип. Так, для грипу у тих, хто маэ симптоми смертність становить 0,1%, а для коронавірусу – 1,3%.

Ця статистика була зібрана тільки в США на підставі даних з 33 Штатів. Оскільки в США найбільша кількість хворих – їх вже понад півтора мільйона, у американських лікарів збирається досить багато даних.

При цьому безсимптомний перебіг грипу – дуже велика рідкість, в той час як майже половина хворих коронавірусом або взагалі не відчувають симптомів, або вони дуже слабкі. Але при цьому не можна виключати і ризик для безсимптомного хворого – останні дані показують, що можуть виникати серйозні, в тому числі летальні ускладнення.

Як прогнозують фахівці, якщо до кінця року коронавірусом в США захворіють стільки ж людей, скільки заразилися грипом в сезонах 2018-2019 роках, а це більше 35 мільйонів чоловік, то кількість жертв в країні перевалить за позначку в 500 тисяч.

Вчені відзначили, що коронавірус набагато заразніший за сезонний грип і поширюється швидше. Тому, за оптимістичним прогнозом, за рік в США заразяться близько 20% населення, при цьому кількість жертв може досягти 1,2 мільйона.