Почуття відрази зовсім не даремно закладено природою в людині, і вченим вкрай цікава природа цього механізму. Журнал Philosophical Transactions of the Royal Society розповів про новий науковий проект, автори якого намагалися з’ясувати, що є самим огидним для сприйняття більшості людей.

Вчені з Лондонською школою гігієни і тропічної медицини (LSHTM) провели анкетування з участю 2500 добровольців, займаючись пошуками найбільш огидного для людей явища. Учасникам було необхідно вибрати те, що викликає у них сильне неприйняття, з цілого списку «гидот». У нього, наприклад, увійшли такі пункти як «інфіковані рани», «гній», «розкута сексуальна поведінка» і різне інше.

У результаті для більшості людей самим огидним виявився поганий тілесний запах від оточуючих. За словами співавтора дослідження, доктора Валя Кертіса, наявність неприємного запаху тіла і порушення гігієнічних норм були названі найбільш огидними 75% людей.

«Відраза – аж ніяк не випадкове почуття. Відраза до певних речей допомагає людині уникнути хвороб і інфекцій», – висловився доктор Кертіс.

Багато лікарів стверджують, що тілесний «аромат» людини може виявитися маркером захворювання, часом серйозного і небезпечного. Приміром, неприємний запах, пов’язаний з потовиділенням, свідчить про розвиток цукрового діабету, хвороб нирок, порушень функцій печінки та щитовидної залози.

В деяких випадках тільки пітливість може виявитися єдиним видимим сигналом про захворювання, яке протікає потай і не нагадує про себе більше ніяк. Навіть пневмонія (запалення легенів) може перебігати без підвищення температури, але викликати пітливість – точний діагноз в цьому випадку можна поставити тільки на підставі обстеження.

Джерело: МедікФорум