Якщо ви відчуваєте стійке здуття живота, це може бути викликано проблемами з травленням або дієтою. Є кілька продуктів, які вам, можливо, доведеться скоротити, оскільки вони викликають здуття живота.

Національна служба охорони здоров’я говорить, що люди повинні стежити за тим, щоб ви з’їдали п’ять порцій фруктів і овочів в день, хоча є і деякі з них, яких слід уникати.

До них відносяться боби, цибуля, броколі, капуста та цвітна капуста.

“Намагайтеся не ковтати занадто багато повітря” під час їжі. Це означає, що вам не слід розмовляти і їсти одночасно, а їсти завжди потрібно сідати. Зменшіть кількість споживаних газованих напоїв і перестаньте жувати жувальну гумку”.

Читайте також:  Вчені розповіли, що збільшує ризик смерті серед чоловіків

Харчова непереносимість також може привести до здуття живота, найбільш часті з яких викликані проблемами з пшеницею, глютеном і молочними продуктами.

Національна служба охорони здоров’я рекомендує, якщо у вас непереносимість харчових продуктів, найкраще їсти менше проблемної їжі або повністю відмовитися від неї.

“Протягом декількох тижнів ведіть щоденник харчування, відзначаючи все, що ви їсте і п’єте, і коли здуття живота турбує вас найбільше. Але не позбавляйтеся від груп харчування на тривалий термін без поради терапевта”, – додає він.

Якщо симптоми здуття живота не зникнуть, зверніться до терапевта, щоб виключити більш серйозне захворювання. Здуття живота і стійке відчуття ситості – ключові симптоми раку яєчників.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News