Вітаміни та мінерали – це поживні речовини, які необхідні вашому організму в невеликих кількостях для правильної роботи і збереження здоров’я. Більшість людей повинні отримувати всі необхідні їм поживні речовини, дотримуючись різноманітного і збалансованого харчування, хоча деяким людям може знадобитися прийом додаткових добавок.

По-перше, сміливі твердження не завжди підтверджуються доказами. По-друге, деякі вітамінні добавки можуть становити небезпеку для здоров’я.

Що стосується останнього, вітамін E був пов’язаний з підвищеним ризиком раку простати у чоловіків.

Вітамін Е допомагає підтримувати здоров’я шкіри і очей, а також зміцнює природний захист організму від хвороб та інфекцій (імунна система). Однак дослідження, присвячені довгостроковому ефекту прийому вітаміну Е, обмежені.

Читайте також:  Чотири шкідливі продукти, які багато помилково вважають корисними

У дослідженні, опублікованому в журналі JAMA, автори прагнули визначити довгостроковий вплив вітаміну Е та селену на ризик раку простати у відносно здорових чоловіків.

Селен є важливим компонентом різних ферментів і білків. Звіт був частиною дослідження з профілактики раку селеном і вітаміном Е (SELECT) – клінічного дослідження, метою якого було з’ясувати, чи можуть одне або обидва цих речовини допомогти запобігти раку простати при прийомі в якості харчових добавок.

У порівнянні з плацебо, в якому у 529 чоловіків розвинувся рак простати, у 620 чоловіків у групі вітаміну Е розвинувся рак простати; як і 575 у групі селену і 555 у групі селен плюс вітамін Е.

Читайте також:  Кориця корисна для серця та знижує рівень цукру в крові

«У порівнянні з плацебо, абсолютне збільшення ризику раку простати на 1000 людино-років склало 1,6 для вітаміну Е, 0,8 для селену і 0,4 для комбінації», – пишуть дослідники.