Згідно з новим дослідженням Університету Едіт Коуен (ECU), вживання в їжу всього однієї чашки листових зелених овочів кожен день може поліпшити м’язову функцію.

Дослідження, опубліковане сьогодні в Journal of Nutrition, показало, що люди, які дотримувалися дієти, багатої нітратами, переважно з овочів, мали значно кращу м’язову функцію своїх нижніх кінцівок.

Погана функція м’язів пов’язана з підвищеним ризиком падінь і переломів і вважається ключовим показником загального стану здоров’я і благополуччя.

Дослідники вивчили дані 3759 австралійців, які брали участь у дослідженні Ausdiab Інституту серця і діабету Мельбурна за 12-річний період. Вони виявили, що у людей з найвищим регулярним споживанням нітратів сила нижніх кінцівок на 11% вище, ніж у людей з найнижчим споживанням нітратів. Також були зареєстровані більш високі швидкості ходьби до 4 відсотків.

Читайте також:  Лікарка назвала найбільш важливий елемент для імунітету

Провідний дослідник доктор Марк сім з Інституту досліджень харчування ECU сказав, що результати показують важливі докази ролі дієти в загальному стані здоров’я.

“Наше дослідження показало, що дієта з високим вмістом овочів, багатих нітратами, може зміцнити вашу м’язову силу незалежно від будь-якої фізичної активності”, – сказав він. – “Тим не менш, для оптимізації м’язової функції ми пропонуємо збалансовану дієту, багату зеленими листовими овочами, в поєднанні з регулярними фізичними вправами, включаючи силові тренування”.

Функція м’язів життєво важлива для підтримки хорошого загального стану здоров’я, особливо міцності кісток в більш зрілому віці.

Перейти на зелений

За словами доктора Сіма, хоча листова зелень може бути одним з наших найменш улюблених овочів, вона може бути найважливішим. Дослідження показало, що багаті нітратами овочі, такі як салат, шпинат, капуста і навіть буряк, приносять найбільшу користь для здоров’я.

Читайте також:  Вчені назвали популярний напій, який підвищує ризик раку

Це також додає до зростаючих доказів зв’язку овочів зі здоров’ям серцево-судинної системи, включаючи недавнє дослідження ECU, присвячене хрестоцвітним овочам і здоров’ю кровоносних судин.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News