Висновки фахівців щодо вживання спиртного у світі виявилися досить несподіваними.

Американські фахівці вирішили з’ясувати, де в світі п’ють найбільше спиртного. Дослідники вивчили безліч робіт, присвячених вживанню алкогольних напоїв. Виявилося, що ситуація все ще залишає бажати кращого – у світі на одного дорослого чоловіка в день припадає 1,7 порцій алкоголю, а на одну жінку – 0,7 порції. За одну порцію фахівці вважають 100 мілілітрів вина, 30 мл міцного спиртного або еквівалентні дози інших напоїв.

Найбільш питущі чоловіки живуть в Румунії – в цій країні сильна половина населення випиває трохи більше восьми порцій алкоголю кожен день. Трохи менше випивають чоловіки в Люксембурзі, Португалії, Україні та Литві.

Цікаво, що Україна і Люксембург також потрапили у лідери за кількістю спиртного, випитого жінками. Наприклад, жительки України в день випивають по 4,2 порції алкоголю. Також багато п’ють жінки в Андоррі, Білорусі, Данії, Ірландії та Швеції.

В деяких країнах було відмічено дуже низьке вживання алкоголю, наприклад, щоденні порції алкоголю в Пакистані та Ірані як серед чоловіків, так і серед жінок, в тисячу разів менше, ніж у країнах, що опинилися в лідерах рейтингу.