Чай вже дуже давно вважають одним з найкорисніших напоїв. Що думають вчені з цього приводу?

Між зеленим, чорним і білим чаєм різниця, як правило, тільки в способі його заготівлі. Також можуть відрізнятися періоди збору або частини рослини, але це не має визначального значення. Що стосується користі, то за змістом антиоксидантів програє чорний чай-він піддається сильній ферментації і змінює свій склад. Найбільше антиоксидантів в зеленому чаї, а за вмістом вітамінів виграє білий.

Але у всіх видах чаю багато поліфенолів – це особливий тип антиоксидантів, який захищає ДНК від ушкоджень. Перш за все, поліфеноли ефективні для профілактики раку, але також вони можуть уповільнити процеси старіння організму і розвиток безлічі захворювань. Прекрасний профілактичний ефект за багатьма видами раку був продемонстрований дослідженнями. Наприклад, американські медики навіть випустили рекомендацію, згідно з якою для підтримки здоров’я важливо випивати в день чотири чашки чаю.

Багато хто вважає, що чай допомагає схуднути. У цьому є частка правди – він розганяє метаболізм, але настільки суттєво, що це можна не враховувати. Зате чай знижує апетит і це його властивість дійсно допоможе скинути вагу.

Нещодавно німецькі вчені опублікували роботу, в якій стверджують, що чай істотно знижує ризик серцево-судинних захворювань, завдяки зниженню рівня холестерину, запалень і поліпшення еластичності судин. Зокрема, ризик інфаркту, інсульту та серцевої недостатності знижується більш ніж на 25%. Правда, для такого ефекту потрібно випивати не менше п’яти чашок чаю в день.