Дослідження показують, що трав’яний чай може позитивно вплинути складу маси тіла протягом кількох тижнів.

Дієта та фізичні вправи є найбільш ефективними заходами для схуднення, але трав’яні чаї також стали важливими функціональними ліками як у східних, так і в західних країнах через їх широкий спектр переваг для здоров’я. Серед їх багатьох якостей – ефект проти ожиріння, який вважається корисним для запобігання метаболічним синдромам, таким як діабет, пише Express.

Деякі дослідження показують, що користь зеленого чаю від вісцерального жиру може виявитися через кілька тижнів після прийому добавок.

Листова зелень, зелений чай та яскраві овочі можуть допомогти зменшити набряк та відключити гени накопичення жиру. Також доведено, що вживання зеленого чаю зменшує вісцеральний жир.

Ці ефекти значною мірою пояснюються неперевершеним антиоксидантним складом напою.

“Зелений чай містить мало калорій і містить галлат епігалокатехіну (EGCG), який, як показують дослідження, ефективно зменшує жир на животі”.

Загалом 118 випробуваних щодня споживали напій, що містить 609,3 мг катехінів та 68,7 мг кофеїну, або контрольний напій протягом 12 тижнів.
У кожного суб’єкта вимірювали площу абдомінального жиру, масу тіла та склад на 0-му, 8-му та 12-му тижні.

«Площа черевного вісцерального жиру, маса тіла та жирові відкладення значно зменшилися при лікуванні зеленим чаєм, збагаченим катехіном, але ці ефекти не спостерігалися у контрольній групі».

Крім того, на 12-му тижні спостерігалося значне зменшення площі вісцерального жиру порівняно з контрольною групою.