Дослідники виявили, що скорочення кількості оглядів свого відображення в дзеркалі сприятливо діє на жінок у психологічному аспекті – зокрема, у них підвищується самооцінка і знижується невдоволення зовнішнім виглядом.

«Жінки, стурбовані своєю зовнішністю, можуть підвищити свою самооцінку, зменшивши деякі види поведінки, конкретно перевірку дзеркал», – констатували наукові фахівці з Університету штату Флорида.

Вчені розрізняють в цілому 14 видів поведінки, пов’язаних із зовнішністю, включаючи ретельне оглядання шкіри, волосся, тіла, а також маскування деяких аспектів зовнішності і порівняння свого зовнішнього вигляду з видом інших людей. Фахівці спостерігали за тим, як проявляються дані аспекти у групи досліджуваних жінок.

Після цього дослідники повідомили учасницям, які види поведінки, пов’язані із зовнішністю, їм властиві, а також дали рекомендації по їх коригуванню. Зокрема, ті жінки, які проводили біля дзеркала багато часу, отримали пораду робити це рідше. Крім того, нагадування з цією порадою вони отримували протягом декількох тижнів по смс.

В результаті, повідомили вчені, «жінки, які скоротили кількість перевірок своєї зовнішності, показали значне зниження психологічних проблем, пов’язаних з оцінкою зовнішнього вигляду».

«Ми виявили, що у порівнянні з групою, яку не просили змінити свою поведінку, обмеження такої поведінки, як огляд у дзеркалі, зменшувало проблеми із зовнішністю, незадоволеність тілом, депресію, соціальну тривогу і неадекватні переконання щодо власної зовнішності», – наводиться думка авторів роботи в Medicalxpress.

Фахівці вважають, що такий підхід до проблеми може бути ефективний і для чоловіків, яким не дає спокою їх зовнішній вигляд.

Джерело: МедікФорум