ГоловнаНовини Здоров'яЖиття поруч з аеропортом загрожує інсультом

Життя поруч з аеропортом загрожує інсультом

Проживання поблизу від аеропорту може скоротити тривалість життя , як з’ясували дослідники. Люди , які постійно чують шум літаків , на 20 % частіше йдуть з життя від інсультів і хвороб серця.
 
поруч з аеропортомУ багатьох країнах світу жителі населених пунктів , розташованих поблизу аеропорту , ведуть боротьбу за своє спокійне існування , вимагаючи закриття або перенесення повітряних воріт , а керівництво аеропортів переконує їх у тому , що польоти літаків здоров’ю людини не загрожують . І ось тепер в цій суперечці , яка часто переноситься до суду , з’явився сильний аргумент на користь позивачів.
 
 
Дослідники з Імперського коледжу Лондона і Королівського коледжу Лондона вирішили вивчити , як впливає на здоров’я людей проживання поблизу від знаменитого лондонського аеропорту Хітроу . У безпосередній близькості від нього зараз живе близько 3,6 млн осіб . Дослідники порівняли рівень денних і нічних шумів з кількістю госпіталізацій і коефіцієнтом смертності.
 
Виявилося , що кількість смертельно небезпечних серцево – судинних захворювань було на 10-20 % вище у тих людей , які піддавалися впливу найвищого рівня шуму ( таких знайшлося 70 тисяч осіб) порівняно з тими , хто жив в зонах з найменшим рівнем шуму. Дослідники брали до уваги й інші фактори ризику , начебто соціальної ізольованості , етнічного походження , рівня дорожнього шуму , забруднень повітря , а також захворюваність на рак легенів.
На думку дослідників , через постійний шум в організмах людей, що живуть поруч з аеропортом , виробляється більше стресових гормонів, що підвищують кров’яний тиск і порушують сон .